A+ A A-

Nacházíte se na stránkách, které mohou být zdrojem podkladů k výuce typografie. Nejnovější aktuality z oboru typografie a Typografické Besedy.

Podřazené kategorie

Polygrafie (1)

Polygrafie je výrobní obor, který zpracovává a tiskem rozmnožuje textové a obrazové předlohy. Zahrnuje tyto základní výrobní fáze: zhotovování tiskových forem, tisk, dokončovací výroba a přidružené odborné činnosti.

Zobrazit ...

Typografická Beseda (32)

Obraťte se na nás se svými problémy na vašich pracovištích a ve vašich organizací, a my se budeme snažit vám pomoci v rámci našich možností, pomocí našich právníků a našeho kolektivu kolegiálního shromáždění, předsedy i sekretariátu svazu.

Zobrazit ...

Právní poradna (5)

Vážené kolegyně, vážení kolegové, v této rubrice vám dáváme k dispozici telefonní čísla na JUDr. Hološovou, které se můžete přímo zeptat na vyřešení vašich problémů. Také zde budeme uveřejňovat některá závažná právní temata, která by vás mohla zajímat a také by vám mohla pomoci ve vaší práci.

JUDr.Hološová : +420724025178, +420234462619

Zobrazit ...

Typografické Listy (0)

Vážené kolegyně, vážení kolegové, polygrafie v českých zemích měla a má bohatou historii. Práce českých typografů, tiskařů a knihařů se proslavila v celé Evropě a byla a je velice uznávána. Proto jsme na našich webových stránkách otevřeli kapitolu „Historie“, kde se budeme snažit vás seznamovat díky našemu archivu se životem a prací starých „fachmanů“. A také se spolkovým životem členů Typografické Besedy z let dávno minulých. Přejeme vám hezký zážitek při čtení těchto historických dokumentů. Antonín Pokorný.

Zobrazit ...

Naposled přidané

  • Nový projekt
    Nový projekt Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR Sekretariát: Václavské náměstí 21 tel.: 222 324 985 113 60 Praha 1 fax: 224 109 374 E-mail: kzps@kzps.cz SPOLEČNÝM POSTUPEM SOCIÁLNÍCH PARTNERŮ K ŘEŠENÍ KLÍČOVÝCH TÉMAT V ODVĚTVÍCH (Registrační číslo…
    Napsáno úterý, 10 prosinec 2019 16:27
  • Nejasné výročí 1
    Napsáno pondělí, 23 červenec 2018 10:33

Log in with Facebook

MRAK ŠTÍTKŮ

Historie

Typografická Beseda je dnes odborovým svazem zaměstnanců polygrafické výroby v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Původně vznikla sloučením dvou spolků, a to staršího, který nesl název " Typografia ", jehož účelem bylo vzájemné podporování pražských...
Vice...

Nová povinnost

Dovolujeme si upozornit na změnu zákona č. 83/1990 Sb., o sdružování občanů, v platném znění, zákonem č. 227/2009 Sb. (dále jen zákon o sdružování občanů), která bude mít dopad na činnost základních organizací Typografické Besedy. Vice...

O stránkách

Spustili jsme novou internetovou prezentaci od profesionálního design studia  INTERSAT, na které najdete kromě obvyklého výčtu služeb i přehled aktualit. Budeme Vás informovat o probíhajících akcích nebo nových službách, které připravujeme.

fabervisum.cz - profesionální webdesign

Stanley Morison (1889–1967). Autor písem Bembo, Bell a Times New Roman (1932).
Typografická Beseda
Matthew Carter (* 1937) je autorem písem Verdana, Georgia a Tahoma.
Typografická Beseda

Kontakt

Klatovská tř.76, 30100 Plzeň
tel: +420 602-477-555
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© INTERSAT | All rights reserved.