A+ A A-

Nacházíte se na stránkách, které mohou být zdrojem podkladů k výuce typografie. Nejnovější aktuality z oboru typografie a Typografické Besedy.

Podřazené kategorie

Polygrafie (1)

Polygrafie je výrobní obor, který zpracovává a tiskem rozmnožuje textové a obrazové předlohy. Zahrnuje tyto základní výrobní fáze: zhotovování tiskových forem, tisk, dokončovací výroba a přidružené odborné činnosti.

Zobrazit ...

Typografická Beseda (36)

Obraťte se na nás se svými problémy na vašich pracovištích a ve vašich organizací, a my se budeme snažit vám pomoci v rámci našich možností, pomocí našich právníků a našeho kolektivu kolegiálního shromáždění, předsedy i sekretariátu svazu.

Zobrazit ...

Právní poradna (5)

Vážené kolegyně, vážení kolegové, v této rubrice vám dáváme k dispozici telefonní čísla na JUDr. Hološovou, které se můžete přímo zeptat na vyřešení vašich problémů. Také zde budeme uveřejňovat některá závažná právní temata, která by vás mohla zajímat a také by vám mohla pomoci ve vaší práci.

JUDr.Hološová : +420724025178, +420234462619

Zobrazit ...

Typografické Listy (0)

Vážené kolegyně, vážení kolegové, polygrafie v českých zemích měla a má bohatou historii. Práce českých typografů, tiskařů a knihařů se proslavila v celé Evropě a byla a je velice uznávána. Proto jsme na našich webových stránkách otevřeli kapitolu „Historie“, kde se budeme snažit vás seznamovat díky našemu archivu se životem a prací starých „fachmanů“. A také se spolkovým životem členů Typografické Besedy z let dávno minulých. Přejeme vám hezký zážitek při čtení těchto historických dokumentů. Antonín Pokorný.

Zobrazit ...

Naposled přidané

Log in with Facebook

MRAK ŠTÍTKŮ

Historie

Typografická Beseda je dnes odborovým svazem zaměstnanců polygrafické výroby v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Původně vznikla sloučením dvou spolků, a to staršího, který nesl název " Typografia ", jehož účelem bylo vzájemné podporování pražských...
Vice...

Nová povinnost

Dovolujeme si upozornit na změnu zákona č. 83/1990 Sb., o sdružování občanů, v platném znění, zákonem č. 227/2009 Sb. (dále jen zákon o sdružování občanů), která bude mít dopad na činnost základních organizací Typografické Besedy. Vice...

O stránkách

Spustili jsme novou internetovou prezentaci od profesionálního design studia  INTERSAT, na které najdete kromě obvyklého výčtu služeb i přehled aktualit. Budeme Vás informovat o probíhajících akcích nebo nových službách, které připravujeme.

fabervisum.cz - profesionální webdesign

Stanley Morison (1889–1967). Autor písem Bembo, Bell a Times New Roman (1932).
Typografická Beseda
Matthew Carter (* 1937) je autorem písem Verdana, Georgia a Tahoma.
Typografická Beseda

Kontakt

Klatovská tř.76, 30100 Plzeň
tel: +420 602-477-555
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© INTERSAT | All rights reserved.